cień

Ekologiczna czarna herbata liściasta Earl Grey 100g

Skład:
czarna herbata*, olejek ze skórki pomarańcza bergamota*.
Herbata pochodzi ze ściśle kontrolowanych upraw ekologicznych, wspólnie z FAIRTRADE, CHA DO uczestniczy w projekcie sprawiedliwego handlu.

*z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Opis produktu:
Aromatyzowana olejkiem bergamotowym herbata, pochodzi z Indyjskich upraw na południowym krańcu Ghaty Zachodnie, dzisiaj ostatnim zamkniętym obszarem lasów tropikalnych na indyjskim subkontynencie. To jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych rodzajów herbaty na świecie. Odmiana ta otrzymana jest z młodych listków herbaty z południa Indii, wzbogacona nutą ekologicznego olejku bergamotowych pomarańczy z Kalabrii. Nadaje jej niezwykły, intensywny, smak i aromat. Substancje zawarte w olejku bergamotowym stymulują pracę mózgu, wzmacniają układ odpornościowy oraz wpływają na poprawę nastroju. Pijąc filiżankę Earl Grey-a zapewnisz sobie dobre samopoczucie na cały dzień.
Dodatkowe informacje:

Przygotowanie: do filiżanki wsyp ½ - 1 łyżeczkę herbaty i zalej świeżo zagotowaną, jednak niewrzącą wodą (ok. 95 – 98oC). Parz ok. 3 minut, po czym ciesz się smakiem i aromatem naszej herbaty. W przypadku podania herbaty w dzbanku, przed zaparzeniem herbaty należy go przepłukać zimną wodą.