cień

zielona herbata Gunpowder Temple Of Heaven (Niebiańska Świątynia) 100g

Skład:
.

Opis produktu:
zielona herbata, bardzo wysoko ceniona w Chinach, produkowana głównie w Chińskiej prowincji Zhejiang i w sąsiednich okręgach. Herbata o bardzo charakterystycznym wyglądzie. Nazwa Gunpowder pochodzi od jej charakterystycznego wyglądu. W trakcie przetwarzania tej herbaty liście zwijane się w malutkie, zbite kuleczki – przypominające swym wyglądem proch strzelniczy. Podczas parzenia w zetknięciu z gorącą wodą wydają charakterystyczne trzaski. Herbatę charakteryzuje mocny, delikatnie wędzony, lekko cierpki napar o świeżym, słodkawym aromacie. Temple of Heaven ma wiele właściwości leczniczych i oczyszczających organizm. Bogata jest w witaminę C, B, K oraz sole mineralne (żelazo, potas, wapń i magnez). Herbata pochodzi ze ściśle kontrolowanych upraw ekologicznych, wspólnie z FAIRTRADE, CHADO uczestniczy w projekcie sprawiedliwego handlu.
Dodatkowe informacje:
Kupując ten produkt przyczyniają się Państwo do poprawy warunków życia i pracy drobnych rolników w Chińskiej Republice Ludowej. 

Przygotowanie: do filiżanki wsyp ½ - 1 łyżeczkę mieszanki. Herbatę zieloną należy parzyć w wodą o temperaturze ok 80 °C. Parzyć należy do trzech minut, aby herbata nie nabrała gorzkiego posmaku. Tę same mieszankę można parzyć nawet do 3 razy, najbardziej wartościowym naparem zazwyczaj jest drugi. Smacznego!