cień

ekologiczna, zielona herbata liściasta Chun Mee „Księżycowy pałac” 100g

Skład:
.

Opis produktu:
herbata bardzo znana w Chinach, jest to wysokiej jakości klasyk charakteryzujący się przejrzystym naparem, charakterystycznym aromatem, indywidualnym smakiem, z uwagi na wysoką zawartość teiny herbata pobudza i orzeźwia. Mieszanka jest bardzo wymagająca w procesie produkcji, jakość zależy od bardzo wielu czynników: właściwej temperatury, wilgotności suszu i czasu zwijania każdego listka z osobna. Proces odbywa się ręcznie, dlatego tak istotnym elementem są odpowiednie warunki i wieloletnie doświadczenie, które jest kluczem w uzyskaniu pełni smaku i aromatu. Chun Mee jest mieszanką bardzo cenioną na całym świecie, smakosze piją ją czystą lub z dodatkiem odrobiny mięty. Herbata polecana jest przy chorobach serca i wysokim poziomie cholesterolu. Herbata również oczyszcza organizm z toksyn. Chun Mee – pochodzi z regionu położonego w północnej części prowincji Jiangxi, jest to górzysty region zwany "Da Zhang Shan". W tym miejscu herbata uprawiana jest na polach na wysokości 2000 m.n.p.m. Herbaty w tym regionie słyną z wysokiej jakości oraz niepowtarzalnego smaku. Herbata pochodzi ze ściśle kontrolowanych upraw ekologicznych, wspólnie z FAIRTRADE, CHADO uczestniczy w projekcie sprawiedliwego handlu.
Dodatkowe informacje:
Kupując ten produkt przyczyniają się Państwo do poprawy warunków życia i pracy drobnych rolników w Chińskiej Republice Ludowej.

Przygotowanie: do filiżanki wsyp ½ - 1 łyżeczkę mieszanki. Herbatę należy parzyć świeżo zagotowaną, jednak nie wrzącą wodą (ok.80oC), czas parzenia: ok. 3-5 minut.